Okolí

Víno

Návštěva jižní Moravy se nemůže obejít bez vína. Doporučujeme Vám navštívit Vinařství Vajbar v Zaječí. Kromě nákupu vín tu můžete zažít i skvělé degustace, snoubení vín s pokrmy, piknik uprostřed vinic nebo si objednat prohlídku vinařství s krátkou degustací. Brzy budou tato vína připravena k Vašemu potěšení přímo v penzionu.

Tipy na výlet

Cykloturistika

V okolí se nachází spoustu cyklistických stezek, například Lednicko Valtický areál je ideálním místem pro cykloturistiku.


Lednicko-valtický areál je pro turisty přitažlivý hlavně v období letní turistické sezóny. L-V areál je od roku 1996 zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Je největším přírodně krajinářském parkem celé kontinentální Evropy, kde se nachází množství cizokrajných dřevin a romantických staveb. Půvab L-V areálu korunuje lednický zámek a přilehlý park s Minaretem. Magnetem přitahujícím turisty je také zámek ve Valticích, umělá zřícenina Janův hrad, vyhlídka Rajstna a ostatní památky tohoto areálu. V blízkosti L-V areálu se rozkládá historické město Mikulov a Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace Pálava.

Pro využití volného času je v regionu množství kulturně-historických památek, vinných sklípků, cykloturistických tras, vinařských naučných stezek, možností koupání v rybnících, můžete jezdit na koních, projíždět se kočárem, uskutečnit plavbu lodí zámeckým parkem, podívat se na krajinu z ptačí perspektivy při vyhlídkovém letu, závodit na motorkách, střílet z luku a kuše.